06035A331JA14A
DigiKey Part Number
06035A331JA14A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A331JA14A
Description
CAP CER 330PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
34 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
06035A331JA14A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)