06035A240JAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 39 855
KYOCERA AVX
In Stock: 3 406
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Walsin Technology Corporation
YAGEO
Murata Electronics
Murata Electronics
KEMET
24 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06035A240JAT4A
DigiKey Part Number
06035A240JAT4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A240JAT4A
Description
CAP CER 24PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035A240JAT4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)