06035A180F4T4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 24 737
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 7 435
Datasheet
18 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06035A180F4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM15ACG1H180FMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A180F4T4A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)