06035A102FA12A is Discontinued and no longer carried by DigiKey.
Available Substitutes:
Direct
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
KEMET
In Stock: 49 035
Datasheet
TDK
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
Vishay Vitramon
Upgrade
TDK
1000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06035A102FA12A
DigiKey Part Number
06035A102FA12A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A102FA12A
Description
CAP CER 1000PF 50V C0G/NP0 0603
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06035A102FA12A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)