06035A100FA7F6J
DigiKey Part Number
478-06035A100FA7F6JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06035A100FA7F6J
Description
CAP CER 10PF 50V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06035A100FA7F6J Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Gold Flash Termination
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)