06033D224JAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 36 220
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 11 702
Datasheet
0.22 µF ±5% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
06033D224JAT2A
DigiKey Part Number
06033D224JAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06033D224JAT2A
Description
CAP CER 0.22UF 25V X5R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06033D224JAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)