06033C822JAZ2A
DigiKey Part Number
478-KGF15AR71E822JTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06033C822JAZ2A
Description
CAP CER 8200PF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8200 pF ±5% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06033C822JAZ2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)