06033C473K4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 8 057
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 2 493
Datasheet
Direct
YAGEO
Direct
KEMET
TDK
In Stock: 163
Murata Electronics
YAGEO
KEMET
0.047 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06033C473K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71E473KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06033C473K4T2A
Description
CAP CER 0.047UF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06033C473K4T2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)