06033C103M4T4A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 34 997
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 41 257
Datasheet
KEMET
KEMET
TDK
10000 pF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06033C103M4T4A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR71E103MMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06033C103M4T4A
Description
CAP CER 10000PF 25V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06033C103M4T4A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)