06032C821KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
KEMET
Similar
TDK
Similar
TDK
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
820 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06032C821KAT2A
DigiKey Part Number
06032C821KAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06032C821KAT2A
Description
CAP CER 820PF 200V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06032C821KAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)