06032C471JAZ2A
DigiKey Part Number
478-9935-2-ND - Tape & Reel (TR)
478-9935-1-ND - Cut Tape (CT)
478-9935-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06032C471JAZ2A
Description
CAP CER 470PF 200V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
470 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06032C471JAZ2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)