06031C821JAZ2A
DigiKey Part Number
06031C821JAZ2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031C821JAZ2A
Description
CAP CER 820PF 100V X7R 0603
Detailed Description
820 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06031C821JAZ2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)