06031C392K4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 5 873
Datasheet
Similar
TDK
3900 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06031C392K4T2A
DigiKey Part Number
478-KAM15AR72A392KTTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031C392K4T2A
Description
CAP CER 3900PF 100V X7R 0603
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031C392K4T2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)