06031C391JAT4A is available for purchase but is not normally stocked.
KYOCERA AVX
In Stock: 3 180
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
390 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06031C391JAT4A
DigiKey Part Number
06031C391JAT4A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031C391JAT4A
Description
CAP CER 390PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031C391JAT4A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)