06031C103K4T4H is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 34 922
Datasheet
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 41 207
Datasheet
Direct
YAGEO
Direct
TDK
TDK
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
06031C103K4T4H
DigiKey Part Number
478-06031C103K4T4HTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031C103K4T4H
Description
CAP CER 10000PF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)