06031A750FAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 13 344
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 15 650
Datasheet
75 pF ±1% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06031A750FAT2A
DigiKey Part Number
06031A750FAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A750FAT2A
Description
CAP CER 75PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031A750FAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)