06031A4R0BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
4 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06031A4R0BAT2A
DigiKey Part Number
06031A4R0BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A4R0BAT2A
Description
CAP CER 4PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
06031A4R0BAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)