06031A2R7C4T2A
DigiKey Part Number
478-06031A2R7C4T2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A2R7C4T2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.7 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)