06031A220CAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 231
Datasheet
22 pF ±0.25pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06031A220CAT2A
DigiKey Part Number
06031A220CAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A220CAT2A
Description
CAP CER 22PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
06031A220CAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)