06031A1R1BAT2A
DigiKey Part Number
06031A1R1BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A1R1BAT2A
Description
CAP CER 1.1PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.1 pF ±0.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
06031A1R1BAT2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)