06031A130GAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
13 pF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06031A130GAT2A
DigiKey Part Number
06031A130GAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A130GAT2A
Description
CAP CER 13PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031A130GAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±2%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)