06031A101JAT9A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
TDK
TDK
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
100 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
06031A101JAT9A
DigiKey Part Number
478-7628-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
06031A101JAT9A
Description
CAP CER 100PF 100V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
06031A101JAT9A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)