0402ZA150KAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Vishay Vitramon
In Stock: 10 000
Datasheet
Vishay Vitramon
15 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
0402ZA150KAT2A
DigiKey Part Number
478-0402ZA150KAT2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0402ZA150KAT2A
Description
CAP CER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
0402ZA150KAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)