04025C221KAT2A-62 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 343 793
Datasheet
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 47 500
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
YAGEO
YAGEO
Vishay Vitramon
220 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
04025C221KAT2A-62
DigiKey Part Number
478-04025C221KAT2A-62TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025C221KAT2A-62
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025C221KAT2A-62 Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)