04025A6R0DAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Direct
KEMET
Direct
TDK
Murata Electronics
YAGEO
YAGEO
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
TDK
KEMET
In Stock: 765
6 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A6R0DAT2A
DigiKey Part Number
04025A6R0DAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A6R0DAT2A
Description
CAP CER 6PF 50V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A6R0DAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.5pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)