04025A3R0C4T2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 6 530
YAGEO
In Stock: 23 310
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
3 pF ±0.25pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A3R0C4T2A
DigiKey Part Number
478-04025A3R0C4T2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A3R0C4T2A
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A3R0C4T2A Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±0.25pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)