04025A0R9BAT2A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Murata Electronics
In Stock: 14 763
Datasheet
Upgrade
YAGEO
In Stock: 18 580
Datasheet
Upgrade
Murata Electronics
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Würth Elektronik
YAGEO
KEMET
KEMET
0.9 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
04025A0R9BAT2A
DigiKey Part Number
04025A0R9BAT2A-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04025A0R9BAT2A
Description
CAP CER 0.9PF 50V NP0 0402
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
04025A0R9BAT2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±0.1pF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)