04023C332K4T2A
DigiKey Part Number
478-04023C332K4T2ATR-ND - Tape & Reel (TR)
478-04023C332K4T2ACT-ND - Cut Tape (CT)
478-04023C332K4T2ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
04023C332K4T2A
Description
CAP CER 3300PF 25V X7R 0402
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric)
EDA/CAD Models
04023C332K4T2A Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.040" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.022" (0.56mm)