Image for KF88X-CD-37S-BR is not available
KF88X-CD-37S-BR
DigiKey Part Number
2092-KF88X-CD-37S-BR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KF88X-CD-37S-BR
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
KF88X-CD-37S-BR Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C