Image for KF85X-CD-37S-BRJ30 is not available
KF85X-CD-37S-BRJ30
DigiKey Part Number
2092-KF85X-CD-37S-BRJ30-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KF85X-CD-37S-BRJ30
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS VERT SLDR
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
KF85X-CD-37S-BRJ30 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
2A
Voltage Rating
30V
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C