RN73H2ETTD2263A10
DigiKey Part Number
2019-RN73H2ETTD2263A10TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H2ETTD2263A10CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73H2ETTD2263A10DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73H2ETTD2263A10
Description
RES 226K OHM 0.05% 1/4W 1210
Detailed Description
226 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1210 (3225 Metric) Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Metal Film
EDA/CAD Models
RN73H2ETTD2263A10 Models
Temperature Coefficient
±10ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)