RN73H2ATTD3303B25
DigiKey Part Number
2019-RN73H2ATTD3303B25TR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RN73H2ATTD3303B25CT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RN73H2ATTD3303B25DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RN73H2ATTD3303B25
Description
RESISTOR
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 kOhms ±0.1% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant Thin Film
Category
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.024" (0.60mm)