RK73H2ATTD9310D | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RK73H2ATTD9310D |
Description | RES 931 OHM 0.5% 1/4W 0805 |
Manufacturer Standard Lead Time | 7 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 931 Ohms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RK73H2ATTD9310D Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm) |