RK73G2BTTD2200F | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2019-RK73G2BTTD2200FTR-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RK73G2BTTD2200F |
Description | RESISTOR THICK FILM 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 9 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 220 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RK73G2BTTD2200F Models |
Category | Features Automotive AEC-Q200 |
Mfr | Temperature Coefficient ±50ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 155°C |
Packaging Tape & Reel (TR) | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm) |