RK73G1JTTD6813C
DigiKey Part Number
2019-RK73G1JTTD6813CTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73G1JTTD6813CCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73G1JTTD6813CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73G1JTTD6813C
Description
RES 681K OHM 0.25% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
681 kOhms ±0.25% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
EDA/CAD Models
RK73G1JTTD6813C Models
Temperature Coefficient
±50ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)