RK73B1JTTD132G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
Stackpole Electronics Inc
1.3 kOhms ±2% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73B1JTTD132G
DigiKey Part Number
2019-RK73B1JTTD132GTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-RK73B1JTTD132GCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-RK73B1JTTD132GDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73B1JTTD132G
Description
RES 1.3K OHM 2% 1/10W 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RK73B1JTTD132G Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)