RK73B1HTTC824J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
YAGEO
In Stock: 0
Datasheet
Direct
Vishay Dale
In Stock: 0
Datasheet
Panasonic Industry
Panasonic Industry
Upgrade
Vishay Dale
Upgrade
820 kOhms ±5% 0.05W, 1/20W Chip Resistor 0201 (0603 Metric) Automotive AEC-Q200 Thick Film
RK73B1HTTC824J
DigiKey Part Number
2019-RK73B1HTTC824JTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RK73B1HTTC824J
Description
RES 820K OHM 5% 1/20W 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
RK73B1HTTC824J Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)