HV732HRTTE105J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 2 061
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
1 MOhms ±5% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
HV732HRTTE105J
DigiKey Part Number
2019-HV732HRTTE105JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732HRTTE105JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732HRTTE105JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732HRTTE105J
Description
RES 1 MOHM 5% 1/2W 2010
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)