HV732BRTTD4123D
DigiKey Part Number
2019-HV732BRTTD4123DTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV732BRTTD4123DCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV732BRTTD4123DDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV732BRTTD4123D
Description
RES 412K OHM 0.5% 1/4W 1206
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
412 kOhms ±0.5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
Category
Features
Anti-Sulfur, High Voltage
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Part Status
Active
Supplier Device Package
Resistance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)