HV731JRTTD205J is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 9 820
Datasheet
Parametric Equivalent
KOA Speer Electronics, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
2 MOhms ±5% 0.1W, 1/10W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Anti-Sulfur, High Voltage Thick Film
HV731JRTTD205J
DigiKey Part Number
2019-HV731JRTTD205JTR-ND - Tape & Reel (TR)
2019-HV731JRTTD205JCT-ND - Cut Tape (CT)
2019-HV731JRTTD205JDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HV731JRTTD205J
Description
RES 2 MOHM 5% 1/10W 0603
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)