2220Y6300105KETWS2
DigiKey Part Number
1608-2220Y6300105KETWS2TR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-2220Y6300105KETWS2CT-ND - Cut Tape (CT)
1608-2220Y6300105KETWS2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
2220Y6300105KETWS2
Description
CAP CER 1UF 630V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
EDA/CAD Models
2220Y6300105KETWS2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.177" (4.50mm)