1812Y6300333JXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Datasheet
0.033 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y6300333JXT
DigiKey Part Number
1812Y6300333JXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y6300333JXT
Description
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812Y6300333JXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)