1812Y5000334KET is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
0.33 µF ±10% 500V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y5000334KET
DigiKey Part Number
1608-1812Y5000334KETTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y5000334KET
Description
MULTI-LAYERED CERAMIC CAPACITOR
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)