1812Y2500684KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
0.68 µF ±10% 250V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812Y2500684KXT
DigiKey Part Number
1812Y2500684KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y2500684KXT
Description
CAP CER 0.68UF 250V X7R 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812Y2500684KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)