1812Y1K00154KXTWS2
DigiKey Part Number
1608-1812Y1K00154KXTWS2TR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1812Y1K00154KXTWS2CT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1812Y1K00154KXTWS2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1K00154KXTWS2
Description
CAP CER 0.15UF 1KV X7R 1812
Detailed Description
0.15 µF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812Y1K00154KXTWS2 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.126" (3.20mm)