1812Y1K00104MST
DigiKey Part Number
1608-1812Y1K00104MSTTR-ND - Tape & Reel (TR)
1608-1812Y1K00104MSTCT-ND - Cut Tape (CT)
1608-1812Y1K00104MSTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1K00104MST
Description
1812 1000VDC 100NF 20% X7R(2R1)
Detailed Description
0.1 µF ±20% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R (2R1) 1812 (4532 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Soft Termination, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.126" (3.20mm)