1812Y1000473GCT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
0.047 µF ±2% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
1812Y1000473GCT
DigiKey Part Number
1812Y1000473GCT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1000473GCT
Description
CAP CER 0.047UF 100V C0G 1812
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
1812Y1000473GCT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±2%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)