1812Y1000105JET
DigiKey Part Number
1812Y1000105JET-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812Y1000105JET
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Detailed Description
1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
1812Y1000105JET Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)