1812J6300222JAT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
2200 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 (1B) 1812 (4532 Metric)
1812J6300222JAT
DigiKey Part Number
1812J6300222JAT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J6300222JAT
Description
CAP CER 2200PF 630V C0G/NP0 1812
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J6300222JAT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)