1812J6300104KXT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Upgrade
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
In Stock: 122
KEMET
TDK
TDK
In Stock: 771
In Stock: 480
In Stock: 43
In Stock: 521
0.1 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
1812J6300104KXT
DigiKey Part Number
1812J6300104KXT-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
1812J6300104KXT
Description
CAP CER 0.1UF 630V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
1812J6300104KXT Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.098" (2.50mm)